Madalad tomatitaimed

BETA – otsas

Väga varajane. 75-80 päeva. Põõsasjas madalakasvuline. Taim on saagikas ja talub ka kuuma suve. Kasvatamiseks katmikalal ja soojas kohas avamaal. Ümarad punased 70-80 grammised maitsvad tomatid

TERMA – otsas

on determinantne sort, s.t lõpetab kasvu mõne õiekobara järel, taim jääb madalaks (35–70 cm). väga varajane sort, tärkamisest kuni esimeste viljade valmimiseni kulub 90–95 päeva.  Sort on suhteliselt vastupidav tomati-pruunmädanikule – see on väga tähtis omadus väljas kasva­tamisel. Kobar on tugevalt harunenud. Esimene kobar areneb pärast 5.–6. lehte, seejärel on kobar iga lehe järel. Vilju on kobaras keskmiselt kuni palju (10–15), viljavars on “põlvega”.

Valmimata vili on roheline, rohelise “kraega” (tumedam roheline ala viljavarre ümbruses) ja üksikute tumeroheliste triipudega.

Küps tomat on punane ja läikiv. Vili on väike (keskmiselt 50 g), lapikümar kuni ümar ja sile. Seemnekambreid on 5–7, need asetsevad ebakorrapäraselt.

KOIT

Varane, determinantne,  külvist kuni esimeste viljade valmimiseni kulub 105–115 päeva. Kaks esimest kobarat on kõige saagikamad (5–12 vilja), järgmistes on vilju vähem. Vili on punane, keskmise suurusega (130 g), lapikümar, nõrkade ribidega ja paljukambriline. Pärast esimest murdmist moodustab edaspidi suhteliselt vähe külgvõsusid.

MATO

Varane, determinantne. Esimesi vilju saab maitsta 110–120 päeva pärast taime tärkamist. Kompaktses kobaras on 6–10 keskmise suurusega vilja (90–100 g). Viljavars on “põlvega”. Paksema koorega.

MAIKE – otsas

Varajane. Madala kasvuga, moodustab vähe külgvõrseid. Saagikas. Lõhenemiskindlad 60-65 grammised tomatid. Vastupidav mitmele tomatihaigusele. Katmikalale ja avamaale.

POLFAST – otsas

madal, väga varajane hübriid  (56-58 päeva ). Viljad 100-150gr, punased, ümarad. Taime kõrgus 55cm. Saaki saab ka niiskema ja jahedama suvega. Sobib kasvatada kilekasvuhoones, kiletunnelis, avamaal.

ACE

Keskmiselt varajane tomatisort. Kõrgus 1,2-2,0 m. Sobib kasvatamiseks nii õues kui kasvuhoones. Viljad suured, ovaalsed, kaaluvad 140-180 g, lihavad, mahedad. Parim värskelt tarbimiseks. Vastupidav haigustele.

ROMA

Madalakasvuline põõsastomat, keskhiline saagikas sort kasvatamiseks avamaal või kiletunnelis. Vili punane, ploomikujuline, kaal 30-50gr, viljaliha tihe. Sobib grillimiseks ja konserveerimiseks.Väheste seemnetega. Haiguskindel. Kasvata ka rõdu- või terrassipotis. Kobartomat.