Kõrged tomatitaimed

MALLE

Kodumaine keskvarajane, kõrgekasvuline, saagikas ja väga hea maitsega varajase kasvuhoonetomati sort. Varajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 105-110 päeva. Taim on keskmise kasvuga, kobaras 5-6 vilja, vili keskmise suurusega (80-90g), kergelt lame, valmimata viljadel nõrk roheline krae, valminud vili punane. Haigustele väga vastupidav.

Malle
Malle

EVELLE

Saagikas, kõrgekasvuline, punane ja varajane sort. Piklikümara vilja mass on 80-90 g. Viljad on kogu taime ulatuses enam-vähem ühesuurused. Eriti ilus kaubanduslik välimus. Vastupidav haigustele (ruugehallituskindel) ja viljade lõhenemisele. Kõige uuem Eesti Taimekasvatuse Instituudi sort.

Evelle
Evelle

ERK

Keskvarajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 115-120 päeva. Vili on suur, lame-ümmargune, erepunane, esimesed viljad võivad olla ribilised, hiljem siledad. Kobaras 4-6 vilja, keskmine vilja mass 125-150g. Vastupidav ruugehallitusele. Sobib kasvatamiseks kevadkasvuhoones.

Erk
Erk

MONEYMAKER

keskvarajane saagikas, ümmargused, ühtlased punased 60-70g viljad, indeterminantne, sobib kasvatamiseks klaas- ja kilemajas.

Moneymaker
Moneymaker

MARMANDE

Keskvarajane kiirekasvuline sort ( tõusmetest saagini 110-115 päeva). Kasvatatakse avamaal ja kilekasvuhoones, sort on determinantne, kõrgusega 110-130 cm. Viljad kaaluga kuni 200 g on punased, lapikümara kujuga ja heade maitseomadustega

Marmande
Marmande

VILJA 

Keskvarajane. Tärkamisest esimese korjeni 115-120 päeva. Kõrge, tugeva kasvuga. Kobaras 4-6 vilja. Vili suur, 140-145 g, võrdlemisi sile, sümmeetriline, lapikümar. Lõhenemiskindel. Sobib kasvatamiseks kevadkasvuhoones. Transpordikindlus hea.

Vilja
Vilja

PIIBE

Keskvarajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 120 päeva. Vili piklik, valmimata väikese tumerohelise kraega, valminult punane, keskmine suurus 80 gramm

Piibe
Piibe
BRANDWINE YELLOW – otsas

Suurepäraste maitseomaduste tõttu üks populaarsemaid tomati sorte Ameerikas. Kasvatatakse kasvuhoones või kiletunnelis. Sort on hiline ja kõrgekasvuline (150-200 cm). Lehed meenutavad kartuli lehti.

Brandywine Yellow

TOLSTOI

Kõrgekasvuline  ning varajane avatud kasvuviisiga tuntud hübriidsort. Taim on kõrge kasvuga, haigustele vastupidav. Suurtes kobarates keskmise suurusega ümarad magusa lõhna ja maitsega tomatid. Viljad keskmise suurusega (80-120g), säilivad väga hästi. 60-70 päeva istutusest saagi alguseni.

Tolstoi

BROOKLYN

Indeterminantne sort, vili 150-170 g, sobib kilekasvuhoonesse

Brooklyn

ORKADO

Keskvarajane, indeterminantne hübriid kasvatamiseks nii katmikalal kui avamaal. Vili kaaluga 130-145 g. Vilja konsistents ei ole väga tihe kuid on väga maitsev.

Orkado

LOGISTICA

Indeterminantne sort, vili 170 g. Talub jahedat suve, hea lõhenemis- ja transpordikindlus.

Logistica

RALLY  

Indeterminantne sort, 200 g viljaga lihatomat. Sobib hästi kiletunnelisse. Taim avatud kasvuga.

Rally

VISA

varase kuni keskmise valmimisajaga (75 päeva), kõrgekasvuline tomatisort. Kobaras on 7…9 vilja. Tomatid on erepunased, lapikümarad ja keskmiselt kuni 116 g rasked.

Visa

BAIKONUR

Varajane, kohaneb erinevate ilmastikutingimustega. Intensiivselt punase värvusega, tihedad, hästi transporditavad. Läikiv vili, umbes 180-200g. Sobib kasvuhoonesse ja kilemajja

Baikonur

JURMALA

130-150cm kõrge, kasvuhoone, avamaa, vili 150-200g

Jurmala

HERODES – otsas

Keskhiline, pideva kasvuga Härjasüdame- tüüpi sort. Viljad on väga suured ja punased. Vahetuks tarbimiseks.

Herodes

HÄRJASÜDA – otsas

Keskvalmiv, taime kõrgus 150-170cm. Roosakaspunase seemneteta viljalihaga suur südamekujuline maitsev mure lihatomat. Viljaliha pehme, kuid tihe ja mahlane. Kobaras 2-3 vilja. Vili kaalub 400-600g. Maitsvad ja suured viljad. Suurepärane maitse säilib ka töötlemisel. (Tuntud ka nimedega OXHEART)

Härjasüda

VAARIKAS OLBRZIN – otsas

Kõrge 2-2,5m, lihatomat. Kobaras 2-4 vilja. Keskmise suurusega, pehme, üsna tugev, vähe seemneid

Vaarikas

ROMUS

Keskhiline indeterminantne sort (130-150 cm), kasvatamiseks kasvuhoones või avamaal.
Vilja kaal 110-125 g. Vastupidav haigustele.

SAN MARZANO

Keskhiline kõrgekasvuline sort. Taime kõrgus kuni 2m. Tomati kaal 100-110gr. Lihakas ploomtomat, saagikas. Ei lõhene. Vähese veesisaldusega lihatomat, sobib suurepäraselt värskelt tarbimiseks, konserveerimiseks, mahla ja püree valmistamiseks. Hinnatud Itaalia sort, mida peetakse parimaks töötlemis tomatiks.